A retro gyaloglás
- Miss Moodswings
- Sep 12, 2023
- 2 min read
Az ún. személyiségjelölő bolygók közül, a Vénusz, már szeptember 4-én, a Merkúr pedig szeptember 15-én (az Újhold napján) fordul vissza a Földdel megegyező irányba. Október elejéig - mígnem a Plútó is megébred - mindkét égitest a retrográdot követő árnyékában megbújva halad. A nagybolygók és a Chiron, továbbra is szunnyadásban maradnak.

Erről a sok tolató égitestről a helyóka sámánok jutottak az eszembe. Az észak amerikai préri indián törzsek „szent bohócai” ugyanis arról híresek, hogy MINDENT FORDÍTVA CSINÁLNAK. Arra késztetve a közönségüket, hogy az életet a szokásostól eltérő nézőpontból - a kulturális tabukon, a bevett szokásokon és a társadalmi korlátokon túllátva is próbálják értelmezni.
Gondolj csak bele, hogy mekkora erővel képes KIZÖKKENTENI A KOMFORTOSBÓL, amikor valaki a teljes ellenkezőjét csinálja annak, amire számítanál vagy lerombolva a közhelyeket nem azt mondja, amit épp hallani akarnál vagy elvárnál tőle.
A cheyenne indiánok az ilyen személyeket ’contrary warrior’-nak („ellentétes részeknek”) nevezték, akik a normálissal szembemenő dolgokat végeztek. Például háttal ülték meg a lovat és rükvercben vágtáztak. Visszafelé jártak és fordítva húzták fel a csizmájukat. A melegben, dideregve vacogtak és betakarództak, a fagyban pedig meztelenül mászkáltak. A kunyhóiknak a belsejét kívülre építették és elbúcsúztak, amikor beléptek az ajtón stb. Hasonlóan, az érzelmeiket is a normákkal szemben mutatták ki: nevettek, ha búslakodtak és sírtak, amikor vidámak voltak.

A heyoka sámánok tehát bohócok és gyógyító emberek voltak egy személyben, akik az indián szertartásoknak az ellentmondásos, bolondozó, cinikus és szatirikus figurájaként, a felületes szemlélő számára elsőre nevetségesnek ható bolondozásoknak a leple alatt feszegetettek, fontos kérdéseket. A viselkedésükkel, abszurd ötleteket vetettek fel és olyan dolgokat is kimondtak, amelyektől a legtöbben tartottak vagy visszahőköltek.
A bohócok azáltal, hogy kényes nevetésre ingerelték az embereket, megnyitották őket egy másfajta érzékelésre, gondolkodásra és nézőpontra. A „másmilyen” személyek még a betegeket is fejjel lefelé lógatták, hogy azokban pólusváltást idézzenek elő. Mint amikor egy csuklásban lévő embert meglepsz, ezek a nemvárt reakciók is képesek voltak átkattintani a sehova nem vezető és a haszontalan gondolatokat.
Csak úgy, mint a bolygóknak a retrográd fázisai.
A szokatlansággal és az ellentétekkel játszó szertartásvezetőknek, valamint ezeknek a spirituális gyakorlatoknak valójában fontos mögöttes jelentése és szándéka volt: kifejezni, hogy az általunk érzékelten túl, van egy másik valóság, egy természetfeletti világ egyaránt.
Az asztrológiai álláspont szerint a bolygóknak a Földről nézve látszólag hátráló mozgása, valójában az isteni renddel megegyező, a kozmikus irány. A retrográd periódus jellemzően azoknak jelent kihívást, akik nem tudnak a léleknek az irányába tekinteni és/vagy rágörcsölnek a mundán (vagyis a személyiségük által diktált) tempóra.
Érdemes lehet ilyenkor a gyakorlatban is kipróbálni az ún. retro gyaloglást vagy a visszafelé sétálást : )) Ez az ősi kínai gyakorlat nem csupán a testet edzi másképp, de az elme számára is egy egészen új kihívást jelent, ami segíti a koordinációt és az egyensúlyt, továbbá fejleszti a memóriát.